GŁĘBOKA MODERNIZACJA ENERGETYCZNA BUDYNKU SZPITALA W PŁOŃSKU

Zobacz również:

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Płońsku realizuje inwestycje, której przedmiotem jest rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku „E” szpitala w Płońsku w ramach projektu „Głęboka modernizacja energetyczna budynku Szpitala w Płońsku”.

Obecnie realizowany jest zakres podstawowy inwestycji obejmujący m.in.:

• wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej,
  • docieplenie elewacji,
  • budowę konstrukcji wsporczej pod panele fotowoltaiczne,
  • termomodernizację dachu
  • wykonanie instalacji fotowoltaicznej.

Wartość prac zaplanowanych do realizacji w ramach zakresu podstawowego wynosi 11 316 000,00 zł, w tym 3 463 564,23 zł stanowią środki unijne.

Przewiduje się, w ramach prawa opcji, realizację robót budowlanych obejmujących m.in.:

• przebudowę ścian działowych,
  • wykonanie okładzin ściennych i podłogowych,
  • biały montaż,
  • roboty wykończeniowe,
  • przebudowę oraz wyposażenie kuchni szpitalnej.

Realizacja projektu w ramach prawa opcji uzależniona jest od możliwości pozyskania przez SPZZOZ w Płońsku środków finansowych. Wartość zaplanowanych robót w ramach prawa opcji wynosi 12 258 000 zł.

Łącznie inwestycja pochłonie 23 574 000,00 zł. Planowany termin ukończenia prac to październik 2023 r.