Zasady przyjęć do poradni specjalistycznych

1. Na wizytę do lekarza zapisy są prowadzone w godzinach pracy rejestracji:
od poniedziałku do piątek w godzinach od 7.00 do 16.00
oraz w środę od 7.00 do 18.00

2. Rejestracja telefoniczna czynna pn. – pt. 8.30-14.30

Tel: 23 661-34-00 wew.390

3. Zapisy odbywają się:

• telefonicznie
  • za pośrednictwem innej osoby.

4. Dokumenty wymagane podczas rejestracji:

• Dowód osobisty
  • Oryginał skierowania do poradni specjalistycznej
  • Aktualną legitymację ubezpieczeniową,
  • NIP zakładu pracy

Ważne informacje

5. Świadczenia zdrowotne są udzielane pacjentom w terminach z nimi uzgodnionymi.

6. Pacjenci zapisywani są w kolejności zgłoszeń, jeśli świadczenie nie może być udzielone w dniu zgłoszenia, termin jego realizacji jest uzgadniany z pacjentem w rejestracji następnie pacjent umieszczony jest na liście oczekujących.

7. Pacjent jest obowiązany dostarczyć skierowanie nie później niż w terminie 14 dni roboczych od dnia zapisu – pod rygorem skreślenia z listy.

8. SKIEROWANIE jest niezbędne w przypadku kiedy Pacjent zgłasza się do poradni:- po raz pierwszy, lub- po raz kolejny, ale z innym problemem zdrowotnym, lub- po upływie 730 dni od daty ostatniej wizyty,

9. W przypadku rezygnacji pacjenta z oczekiwania – oryginał skierowania zwraca się pacjentowi.

10. W przypadku zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności, które uniemożliwią realizację świadczenia w terminie ustalonym, pacjent jest informowany o zmianie terminu – w każdy dostępny sposób.

11. Świadczenia w poradniach specjalistycznych zakontraktowanych przez NFZ w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) udzielane są na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) lub innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielającego świadczeń w ramach umowy z NFZ. Skierowanie nie jest wymagane do: ginekologa i położnika, onkologa,  psychiatry, wenerologa.

12. Kto ma prawo do świadczeń poza kolejnością:

• kobiety w ciąży,
  • Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi;
  • Zasłużeni Dawcy Przeszczepu;
  • inwalidzi wojenni i wojskowi;
  • kombatanci oraz niektóre osoby represjonowane będące ofiarami represji wojennych i okresu powojennego, o których mowa w art. 1-4 ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego Dz. U. z 2002 r. Nr 42, poz. 371 z późn. zm.);
  • uprawnieni żołnierze lub pracownicy oraz weterani poszkodowani w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa.

Udostępniający: MHAdmin

Wytwarzający: MHAdmin