Poprzednia wersja serwisu finansowana z funduszy EU, dostępna po kliknięciu TU >>

Informacje dla pacjentów

PUNKT POBRAŃ I PRZYJĘĆ MATERIAŁU DO BADAŃ

Uwaga istnieją dwa punkty pobrań materiału:

  1. Punkt Pobrań Materiału zlokalizowanym bezpośrednio przy laboratorium w szpitalu – wyłącznie dla pacjentów płacących za badania i pacjentów posiadających zlecenie od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)
  • BUDYNEK „A” SZPITALA, II PIĘTRO, od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:30 do 12:00
  • W SOBOTY MATERIAŁ POBIERAMY w godzinach od 07:30 do 09:00

2.  Punktach Pobrań Materiału zlokalizowany w Zespole Przychodni Specjalistycznych  ( BUDYNEK „F”) –  dla pacjentów z poradni specjalistycznej (endokrynologicznej, diabetologicznej, chirurgicznej, urologicznej, onkologicznej, kardiologicznej, ortopedycznej, reumatologicznej)

  • BUDYNEK „F” ZESPOŁU PORADNI SPECJALISTYCZNYCH, I PIĘTRO, POKÓJ 101, od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:30 do 09:00

ODBIÓR WSZYSTKICH WYNIKÓW W BUDYNKU ZESPOŁU PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNYCH  (BUDYNEK” F”)  od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

W punkcie pobrań materiału istnieje możliwość płatności kartą lub telefonem.

UWAGA

  • Pracownia Mikrobiologiczna przyjmuje wyłącznie materiały już wcześniej pobrane (na wymazówkach transportowych). Pobranie w/w wymazów może wykonać lekarz, który wystawił zlecenie.
  • W punktach pobrań materiału nie ma możliwości wykonania wymazu z gardła, oka, ucha, odbytu, pochwy, napletka, cewki moczowej i ran.

Wybór laboratorium, w którym chcą wykonać Państwo badanie ma znaczenie za względu na jakość świadczonych usług. To na podstawie wyników lekarz podejmie decyzje terapeutyczne, co ma decydujące znaczenie dla Państwa zdrowia a czasem i życia. W przypadku badań wykonywanych odpłatnie proszę nie kierować się wyłącznie ceną za badania. Prosimy brać pod uwagę fakt dostępności badań, dostępności do wyniku, czas od momentu pobrania próbek do oznaczenia. Nasze próbki (w 98%) są oznaczane na miejscu, na bieżąco, na aparaturze dobrej klasy, która jest systematycznie poddawana systemowi kontroli jakości. Badania wykonywane są przez fachowy personel, a wynik trafiają do laboratoryjnego systemu informatycznego. Państwa próbki nie czekają po wiele godzin na analizę, nie są transportowane po 60 km do innych laboratoriów, a dzięki stałemu dyżurowi diagnosty wyniki analiz są zatwierdzane na bieżąco. Na naszej stronie internetowej (w dziale Pracownie) mają Państwo możliwość wglądu w wykaz naszego wyposażenia analitycznego. Na wybór laboratorium medycznego, któremu zdecydują się Państwo powierzyć swoje próbki może mieć także wpływ dostępu do punktu pobrań materiału. Większość pacjentów to osoby pracujące, uczące się lub takie, które po prostu nie mogą przyjść w dni powszednie na badania. Dlatego dla komfortu naszych pacjentów uruchomiliśmy na stałe punkt pobrań materiału w sobotę. Prosimy nie mylić naszego punktu pobrań materiału z punktem i laboratorium prywatnej przychodni. W przypadku przyjęcia próbek do badań poza wyznaczonymi godzinami (w przypadku próbek CITO) prosimy kontaktować się z nami telefonicznie. Staramy się zawsze pomóc naszym pacjentom i w sytuacjach CITO przyjmiemy próbki poza rutynowymi godzinami pobrań materiału. Jako jedyni na terenie powiatu działamy całodobowo. Proszę pamiętać, że o jakości wyniku nie świadczy tylko cena. ZAPRASZAMY DO NAS NA BADANIA. DLA KOMFORTU PACJENTÓW POBIERAMY MATERIAŁ DO BADAŃ RÓWNIEŻ W SOBOTĘ – pobranie krwi, przyjmowanie próbek moczu, kału i wymazów mikrobiologicznych przyjmujemy w soboty w punkcie pobrań materiału przy laboratorium (budynek A szpitala, II piętro). W sytuacjach pilnych (CITO) można dostarczyć próbkę (ze skierowaniem od lekarza) całodobowo bezpośrednio do laboratorium. Wykonanie badania krwi lub moczy wiąże się z określonymi zasadami. Prosimy was drodzy pacjenci o zapoznanie się z poniższymi zaleceniami. Przestrzeganie określonych zasad wyeliminuje błędy i konieczność powtórzenia badania.

Liczba pacjentów korzystających z naszego Punktu Pobrań jest czasem bardzo duża (ok. 70 osób przez 3 godziny) co powoduje kolejkę i wydłużony czas oczekiwania na pobranie krwi. Bardzo przepraszamy za tę niedogodność, ale naprawdę staramy się szybko i sprawnie przeprowadzić rejestrację. Przypominamy, że pacjentki w ciąży oraz osoby z małymi dziećmi mogą zarejestrować się w pierwszej kolejności. W trosce o to aby system rejestracji odbywał się sprawnie mamy do naszych pacjentów kilka próśb.

PROŚBY DO PACJENTÓW PRZYCHODZĄCYCH NA BADANIA DO NASZEGO PUNKTU POBRAŃ MATERIAŁU:

  • mocz przyjmujemy wyłącznie w pojemniczku jednorazowym, próbka moczu musi być opisana na ściance pojemniczka imieniem i nazwiskiem – najlepiej drukowanymi literkami
  • mocz należy przynieść w zamkniętym pojemniczku, bez dodatkowych woreczków foliowych i opakowań, gumek, plastrów, taśm klejących itp.
  • skierowanie należy mieć przygotowane do podania rejestratorce, należy się upewnić czy dane na skierowaniu są wyraźnie napisane
  • na skierowaniu mają być wyraźnie opisane dane takie jak imię i nazwisko, PESEL
  • jeśli nie posiadają państwo skierowania należy mieć ustaloną listę badań, które chce się zlecić
  • jeśli będą płacić państwo za badania należy posiadać przygotowaną odpowiednią kwotę. Wszystkie nasze ceny można sprawdzić w cenniku umieszczonym na stronie internetowej w dziale OFERTA I CENNIK W razie pytań proszę się kontaktować telefonicznie. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek zastrzeżenia co do naszej obsługi, pobrania materiału proszę skontaktować się z kierownikiem laboratorium. Jeśli mają państwo uwagi lub sugestie, które pozwoliły by na poprawę jakości w obsłudze pacjenta prosimy o kontakt: (23) 661 34 00 wew. 330

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnejim. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku

09-100 Płońsk, ul. Henryka Sienkiewicza 7

tel. (23) 661 77 00, (23) 661 34 00 | e-mail: sekretariat@szpitalplonsk.pl

Fundusze UE
© Copyright 2024 Szpital Płońsk | Polityka prywatności | Polityka plików Cookies | Mapa strony | Realizacja MediaHealth