Powiatowa Otwarta Strefa Aktywności w Parku przy Szpitalu już otwarta

2019-10-11

Dnia 8 października Komisja dokonała odbioru inwestycji: ,,Budowa Powiatowej Otwartej Strefy Aktywności w Płońsku”. Całkowita wartość projektu to 61 127 złotych, z czego Powiat Płoński współfinansował zadanie w kwocie 36 127 złotych.

Projekt został złożony przez Powiat Płoński, a zadanie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 25 000 złotych, którego dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W skład Komisji weszli: Izabela Koper – Przewodnicząca Komisji, Piotr Mroczkowski – Zastępca Przewodniczącego Komisji, Franciszek Makowski – Zastępca Dyrektora SPZ ZOZ ds. administracyjno-gospodarczych, Paweł Sawicki – Przedstawiciel Wykonawcy, Jarosław Rachocki – Kierownik budowy, przy udziale Krzysztofa Paluszyńskiego – Projektanta. Na spotkaniu obecny był również dyrektor szpitala Paweł Obermeyer.

Siłownia zewnętrzna składa się z następujących elementów:

• Wyciąg i krzesełko,
  • Biegacz i Orbitrek,
  • Prasa nożna i Wioślarz,
  • Stepper i Twister,
  • Rower i ławka,
  • Wyciąg górny i Surfer.

Ponadto w ramach strefy relaksu znajdują się:

• Stół do gry w warcaby, szachy i w chińczyka wraz z ławkami,
  • Zabawka edukacyjna – dla dzieci : „Kółko czy krzyżyk”,
  • Infrastruktura dodatkowa: 4 Ławki mocowane na stałe do podłoża oraz kosz na śmieci.

Zapraszamy do korzystania z tej infrastruktury