Obchody 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej

2023-08-17

15 sierpnia br. odbyły się w Płońsku uroczystości związane z obchodami 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej, której ważne epizody rozegrały się m.in. na terenie Powiatu Płońskiego. W dniu tym obchodzimy również Święto Wojska Polskiego. Na płońskie uroczystości złożyły się: msza w kościele Parafii P.W. Świętego Michała Archanioła, przemarsz ulicami miasta z udziałem orkiestry dętej oraz złożenie kwiatów na cmentarzu parafialnym pod pomnikiem-grobem żołnierzy poległych w wojnie 1920 roku. W uroczystościach uczestniczyli kombatanci, przedstawiciele władz państwowych, w tym Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Maciej Wąsik, parlamentu, władz samorządowych wszystkich szczebli, w tym Starosta Powiatu Płońskiego Pani Elżbieta Wiśniewska, wojska, policji, straży pożarnej, instytucji publicznych i oświatowych. Hołd obrońcom ojczyzny z 1920 roku oddała również delegacja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku.