Dwie nowe karetki dla SPZZOZ im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

2019-09-06

SPZZOZ im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku ma dwie nowe karetki pogotowia ratunkowego marki Volkswagen , które zastąpią najbardziej wysłużone ambulanse.

W czwartek, 22 sierpnia 2019r. zostały poświęcone i zaprezentowane.

W uroczystości, prowadzonej przez dyrektora szpitala Pawła Obermeyera, wzięli udział: członkowie Zarządu Powiatu: Elżbieta Wiśniewska, Krzysztof Wrzesiński, Barbara Wdowiak, Artur Adamski, Przewodniczący Rady Powiatu: Dariusz Żelasko, samorządowcy, radni powiatowi oraz radni miejscy, pracownicy szpitala i mieszkańcy Płońska.

Zakup nowych ambulansów wraz z nowoczesnym wyposażeniem, które zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy,  to koszt około 700 tys. zł. Szpital będzie płacił raty w wysokości ok. 15 tys. zł miesięcznie. Raty będziemy się starali pokrywać ze środków samorządowych na zakup sprzętu – z powiatu i gmin. Powiat płoński przeznaczył na powyższy cel kwotę 200 tys. zł.

Dwa nowe ambulanse zasilą tabor stacjonujący w Płońsku, zastępując dwa najbardziej wysłużone pojazdy, które trafią do Nowego Miasta i Glinojecka.