Oddział Internistyczny o profilu diabetologicznym

Oddział dysponuje kadrą medyczną z wysokimi kwalifikacjami i dużym doświadczeniem klinicznym w prowadzeniu pacjentów z cukrzycą.

Są to: lekarz diabetolog, edukator ds. diabetologii, dietetyk.

W oddziale dostępna jest szeroka gama wstrzykiwaczy do insulin, glukometrów oraz materiałów informacyjnych.

Każdy pacjent jest indywidualnie edukowany przez personel w celu jak najlepszego zarządzania chorobą.

Proces edukacyjny obejmuje: informację o chorobie jaką jest cukrzyca, edukację w zakresie leczenia doustnego, insulinoterapii, samokontroli, żywienia, pielęgnacji stóp i aktywności fizycznej.

W oddziale mogą być prowadzeni i edukowani pacjenci posiadający osobiste pompy insulinowe. Jest także możliwa indywidualna reedukacja chorego zależnie od potrzeb.

Personel:

Koordynator Oddziału: lek. med. Monika Rachuta – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista diabetolog
Pielęgniarka Oddziałowa: Barbara Stańczak

Lokalizacja:
Oddział mieści się na pierwszym piętrze w budynku A

Kontakt:
Centrala tel.: 023 661 34 00